Neden Rüzgarlık?

Neden RÜZGARLIK ?

Kamyon ve kamyonetlerin aerodinamik yapısı (havayla etkileşimi) genellikle gözden kaçan ve az bilinen, fakat aracın yakıt,hız ve motor performansları için çok önemli bir etkendir. Aracın rüzgara karşı olan eğimi yakıt,hız ve motor performanslarını dengelemek zorundadır.

Kamyon ve kamyonetlerde arka kasa yüksekliğinin kabin yüksekliğini aştığı durumlarda aracın ters yönüne etki eden rüzgar kasaya dik bir açı ile çarpar ve aracın gidiş yönünün tersine bir direnç oluşturur. Bu durumda araç maksimum hızına ulaşamaz, yakıt tüketimi artar ve motor ömrü kısalır. Bu da işletme maliyetlerini ciddi oranda arttırır.

                                      

Doğru tasarlanmış rüzgarlıklar havanın yumuşak bir şekilde kasanın üzerine yönlendirilmesini sağlar ve aracın maksimum performansa ulaşmasını yardımcı olur.

             

Kamyon yada ticari araç filonuzu poliform rüzgarlıkları ile iyileştirdiğiniz takdirde gözle görülür faydalar sağlayabilirsiniz.

Poliform kamyon rüzgarlıkları ile daha az hava direnci sağlanır.Poliform rüzgarlıkları aracın kupası ile karakterize edilerek ve kasa yüksekliğine göre doğru eğim verilerek tasarlanmıştır. Bunun sonucunda ciddi ölçüde(%15’e kadar) yakıt tasarrufu, maksimum motor performansı, %10- %20 oranında hız artışı ve daha iyi bir yol tutuşu sağlanmıştır.

Bu durum Bir yönetici olarak  sizin için daha az işletme maliyeti anlamına gelir. Optimum aerodinamik bir rüzgarlık ile önemli ölçüde yakıt tüketimini azaltabilirsiniz. 

 

 

 

  Hız (km/h)
Rüzgarlıklı araç 165+
Rüzgarlıksız araç 120-130


tiffanys outlet cheap nike jerseys cheap nhl jerseys louboutin outlet mbt outlet moncler outlet online cheap nhl hockey jerseys cheap hockey jerseys cheap nfl jerseys cheap ghd
Adres : Orta Mahalle Atayolu Caddesi No:8/14 Tuzla İstanbul (Tepeören Köyü Boyacılar ve Vernikçiler San. Sit. )
2014 Copyright poliform