Uygulamalar

   Cam Takviyeli Polyester (CTP) Uygulama alanlarımızdan bazıları ;

 

  • Asit tankları kaplaması
  • Arıtma tesisi havuzu kaplaması
  • Fabrika çatıları su izolasyonu 
  • Yüzme Havuzu ve Yapay Gölet su izolasyonu
  • Su deposu izolasyonu

 

 

 Camelyaf Takviyeli Polyester Kaplama ve izolasyonları ; Yüksek mekanik değerlerine sahip, Cam Elyaf keçe ile taşıyıcı bir matriks Polyester Reçine’nin katkısıyla kimyasal reaksiyon sağlanarak elde edilen üstün nitelikli kaplamadır. Termoset Plastik grubundan meydana gelen Polyester Kimyasallara karşı ve suya dayanım gerektiren yerlerde ve her türlü hava koşulunda dahi özelliğini uzun yıllar sürdürebilen mükemmel izolasyon şeklidir.

 

     Diğer izolasyon uygulamalarına göre apayrı bir yere sahip olan Ctp, Polyester Kaplama Makina yardımlaryla değil, el yordamlarıyla ve çeşitli rulo ve fırçalarla uygulanmaktadır. Diğer püskürtme ve spreylere nazaran manuel uygulama yöntemi sayesinde alanında kat ve kat üstünlük göstermektedir.. Kullanım alanı oldukça geniş olan  Polyester. Asit dayanımı gerektiren ortamlarda, su izolasyon kaplamalarında ve krozyona karşı dayanım istenilen yerlerde güvenle kullanılabilmekte özelliğini uzun yıllar sürdürebilmektedir.

 

     CTP KAPLAMA YAPTIRIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?

 

     Ctp Polyester Kaplama. Özel reçine ve Camelyaf takviyesi edilerek kaplama ve izolasyon amaçlı tasarlanabilmektedir. Polyester içeriğine sahip olan Ctp Kaplama, halk arasında bagalit veya fiber olarakta çağırıştırılmaktadır. Bu isimler ile kıyaslanmamalı Polyester Reçine' nin kimyasal ve tatbik edilen özelliğine bağlı olarak kaplama ve izolasyon niteğilinde kullanılabilirliği olduğunu unutmamalıdır.

 

     Ctp Kaplama’yı günümüzde düz polyester ustaları dahi yapabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise her polyester uygulayıcısının Ctp Kaplama yapamayacağıdır - Yapılsa dahi kaplanılan zemin ve ortamlarda verim elde edilemeyip bir süre sonra deforme kavlama ve çatlamalara sebep olacağıdır. - Yüklenici firma seçiminde bu konulara Ctp Kaplama Yaptıracak kişi ve kuruluşların dikkat etmesi gerektiğini ayrıca belirtmek gereklidir. ( Bkz  Nasıl Uygulanmaktadır.)

 

NE TÜR MALZEMELERDEN OLUŞMAKTADIR ?

 

Reçine : Ctp kaplama tekniğinde Bisfenolik ve izoftalik olarak iki sınıfa ayrılan Polyester reçine kullanılmaktadır. Örnek Vermek Gerekirse ; Asit Kaplamalarında asit ve türevleri üzerine, kimyasal dayanımı yüksek seri numaralı bisfenolik polyester reçinesi seçilmektedir. ( Asit kaplamalarında dikkat edilmesi önemli hususlardandır. ) Su kaplamalarında seçim söz konusu ise izoftalik ve bisfenolik olarak ctp kaplama uygulaması yapılabilmektedir.

 

Elyaf : Zemin bölgesinin kat kalınlıklarını sağlayan cam keçedir ( Camelyafı ) . 

 

Kobalt : Reçinen kızışmasını sağlayan yardımcı maddedir. 

 

Mek : ( Peroxid ) Reçine’nin donmasını sağlayan temel yardımcı maddedir.

 

CTP KAPLAMA NASIL UYGULANMAKTADIR ?

 

     Camelyaf Takviyeli Polyester açılımının kısaltması olan ctp Kimyasalları nedeniyle kansorojen niteliktedir. Buna bağlı olarak uygulama yapan kişiler, çalışma ortamının iyi havalandırılması sağlanmış tekniğe uygun hale getirilmiş ortamlarda özel koruyucu giysi, eldiven ve özel solunum maskeleri kullanmaktadırlar.  Ctp Kaplama makina yardımlarıyla yapılmamakta tamamen beden gücü ile zemin bölgesine tatbik edilmektedir.

 

Ctp Polyester Kaplanılacak Ortamlarda İzolasyon Aşamaları ;

  •  Kaplamaya Uygun Reçine Seçilmesi
  • Kaplamaya Uygun Camelyaf Seçilmesi 
  • Kaplamaya Uygun Jelkot Seçilmesi 

 

CTP KAPLAMANIN KULLANILABİLİRLİĞİ NEDİR ? 

      CTP  izolasyonlar, plastik ve plastifiyan yüzeylerde pasif durumdadır.

      Ahşap metal veya beton yüzeyler tekniğe uygun şekilde ( Bohçalama, sarma, laminasyon el yatırması ) olarak kaplama olanakları vardır. Beton yüzeylerde maksimum tutuculuğu olmaktadır, metallerde kat kalınlıkları sağlıklı ve uzman elinden işlenen yüzeylerde ise  maksimum tutuculuk vermekte ve diğer izolasyon seçeneklerine göre yıldızı parlayan malzemelerdendir.

tiffanys outlet cheap nike jerseys cheap nhl jerseys louboutin outlet mbt outlet moncler outlet online cheap nhl hockey jerseys cheap hockey jerseys cheap nfl jerseys cheap ghd
Adres : Orta Mahalle Atayolu Caddesi No:8/14 Tuzla İstanbul (Tepeören Köyü Boyacılar ve Vernikçiler San. Sit. )
2014 Copyright poliform